Скільки заробляють українські розробники? Дослідження DOU

Найбільший в Україні сайт для програмістів DOU регулярно аналізує ринок ІТ-зарплат в Україні. Чергове дослідження присвячене зарплатам українських розробників згідно найновіших даних за червень 2019 року.

Портрет розробника

Середньостатистичний український розраб — це чоловік 27 років, який працює на посаді Senior Software Engineer в аутсорсинговій компанії, навчався в КПІ, живе в Києві та знає англійську на середньому рівні.

Віддалена робота, схоже, не для розрабів — серед опитаних (а їх майже 6 тисяч!) віддалено працюють лише 3,5% респондентів.

Жінки в ІТ завжди складали меншість, а серед розробників і поготів. Згідно з опитуванням, жінок-розробниць в Україні лише 7%. Хороша новина: це все-таки на 2,5% більше, ніж 5 років тому. Ще менше жінок змогли дорости до рівня Senior: таких лише 8%. 

Зарплати

Зарплати українських розробників зростають з кожним роком. У Києві джуніор розробник може розраховувати на $750, тоді як у Дніпрі середня зарплата початківців — $600. Також у Дніпрі й найнижча середня зарплата у сеньорів — $3 400 проти $3 900 у Києві й $3 500 у Харкові й Львові. Очікувано, що найвищі зарплати у Києві. Проте не за всіма мовами програмування: в Одесі й Львові середня зарплата .NET розробників приблизно на $200 вища за київську. І львівські С++ розробники отримують десь на $400 більше за столичних.

Якщо порівнювати середні зарплати за мовами програмування, то найнижча зарплата у Junior SQL — $610, а найвища у Senior Scala — $4 500.

Ознайомитися з усіма результатами дослідження і подивитися розподіл зарплат за посадами, містами, мовами програмування, типом компаній і навіть вишами можна за посиланням.

Джерело: DOU

Ещё 4 интересные статьи

Фінляндська креативна агенція Mirum створила парфюм із поту співробітників

Фінляндська креативна агенція створила парфуми з поту співробітників

Дослідження: люди краще реагують на втрату роботи, якщо замість них працюватиме робот

Україна увійшла до п’ятірки країн за темпом росту доходів фрілансерів

Україна увійшла до п’ятірки країн, де найшвидше ростуть доходи фрілансерів

Британська бібліотека шукає стажера з України

Британська бібліотека шукає стажера з України