У Японії відкрили кафе, де працюють роботи під управлінням людей з інвалідністю

У Токіо відкрилось футуристичне кафе під назвою Dawn ver.β. Головна особливість закладу – роботи-офіціанти, якими віддалено керують люди з інвалідністю.

Дизайн кафе Dawn ver.β виконаний у стилі аніме Time of Eve, де люди та роботи спілкуються на рівних. Усі команди для незвичайних офіціантів, зокрема і голосові (наприклад, привітатися з гостями), передаються на контролер робота за допомогою комп’ютера або планшета, а також системи відстеження погляду.

П’ятьма роботами OriHime-D прямо з дому керують люди з важкими травмами хребта та хворобами на кшталт бокового аміотрофічного склерозу, які не дозволяють їм самостійно пересуватися. За свою роботу такі співробники отримують невелику зарплату – $8.85 на годину. 

Авторами проекту Dawn ver.β стали компанії Nippon Foundation, ANA Holdings і Ory Lab, які вирішили за допомогою нових технологій допомогти людям, замкненим через свою хворобу у чотирьох стінах, повернутися до роботи і відчути себе повноцінними членами суспільства.

«Роботи немов стають їх аватарами, дозволяючи їм виконувати фізичну роботу і спілкуватися з людьми», – говорить СЕО Ory Lab Кентаро Йошіфуджі.

Джерело: ITC


Крутий поворот: 5 історій про пошуки себе і кардинальну зміну професії

Читайте также:  У Києві дітям дозволять влаштуватись на роботу

Ещё 4 интересные статьи

Вакансії в Києві: топ-10 від Happy Monday

Топ-10 найпопулярніших вакансій тижня у Києві

робота майбутнього

10 незвичних професій, які з’являться вже незабаром

AI

Україна стала лідером Східної Європи за кількістю компаній у сфері AI

робот-митець

У Британії створили першу у світі художницю-робота