Видання The Guardian вперше опубліковало новину, написану ботом

the guardian

Алгоритм ReporterMate виокремив найважливіші моменти із прес-релізу та зібрав їх у новину про австралійські політичні партії.

Вперше у своїй історії австралійський підрозділ видання The Guardian опублікував новину, написану ботом. Систему ReporterMate, за допомогою якої це було зроблено, створив журналіст-ентузіаст Ніком Евершедом.

«Журналістам нерідко доводиться витрачати багато часу на написання чисто формальних заміток – таких, як прогноз погоди. Написати про погоду може і бот, а от розповісти, чим загрожує глобальне потепління і мотивувати на дії – тільки людина», – пояснив він.

ReporterMate складається із механізмів аналізу та шаблонів для письма. Система аналізує інформацію, виокремлює цифри, імена, дати тощо. Потім оброблені дані компілюються у текст. Виходить повноцінна новина, яка, правда, складається лише із сухих фактів.

Оскільки сьогодні багато хто занепокоєний автоматизацією праці, Евершед пояснив: алгоритм ReporterMate створений не для того, аби замінити журналістів.

«Це просто не дуже інтелектуальний помічник, здатний виконати чисто механічну роботу і заощадити величезну кількість часу», – сказав він.

Джерело: ITC


Огляд IT-сектору України від UNIT.City: $290 млн інвестицій, 4000 компаній і 185 000 розробників

Ещё 4 интересные статьи

EdEra запускає безкоштовний онлайн-курс з медіаграмотності

Щеплення проти дезінформації: EdEra запускає безкоштовний онлайн-курс з медіаграмотності

Стартап у Сан-Франциско відправив двох своїх співробітників на Burning Man — навчатись

Боротися з недоліками оупенспейсів допомагає віртуальна реальність

The Washington Post набирає стажерів з усього світу

The Washington Post набирає стажерів з усього світу