Навіть думки про каву можуть покращити працездатність: дослідження

думки про каву можуть покращити працездатність

Джерело потужних стимулюючих ефектів кави не обмежується кофеїном чи навіть ароматом. Нове дослідження виявило, що самих лише думок про каву може бути достатньо, щоб стимулювати мозок і допомогти зосередитись на завданні. А от із чаєм такий фокус не проходить.

Однак варто зазначити, що це спрацьовує лише з тими людьми, які психологічно пов’язують каву з бадьорістю, покращенням уваги і продуктивності, що характерно для західної культури. Австралійські та канадські дослідники помітили, що для учасників із країн, де більш поширена культура чаєпиття, таких як Японія, Китай і Корея, кавові сигнали не давали такого потужного ефекту.

Дослідники задаються питанням: чи можна посеред важкого робочого дня замінити чергову чашку кави думками про неї? І вважають, що це можливо. Адже вже доведено, що підсвідомі гендерні упередження, що дівчатам складніше дається математика, впливають на результати на математичних тестах. А сам лише вигляд логотипу McDonald’s робить людину більш нетерплячою, тому що викликає асоціації зі швидким обслуговуванням.

Наразі Юджин Чан з університету Монаша вважає, що варто краще розрізняти справжні та уявні ефекти, які ми приписуємо їжі та напоям. Той сенс, який ми вкладаємо в їжу, ми й отримуємо потім від її споживання.

 

Джерело: Quartz at Work

Читайте также:  Голова LinkedIn назвав головну причину, чому люди звільняються з компаній

Ещё 4 интересные статьи

Вакансії в Києві

Топ-10 найпопулярніших вакансій тижня у Києві

«Скажи “Ні” ейджизму»

«Ні» ейджизму: в Україні запустили соціальний проект проти вікової дискримінації

дослідження «Найкращий роботодавець-2018»

Як кандидати обирають місце роботи? Результати дослідження

5 книг на літо від Білла Гейтса

Що читати влітку: поради від мільярдера