Дослідження: мозку потрібні короткі перерви, щоб закріплювати знання

мозок людини

Безперервне інтенсивне навчання чи періодичні паузи на відпочинок? Вчені з Національного інституту здоров’я США виявили, що мозку людини потрібно кілька коротких перерв для того, щоб закріпити нові навички.

«Прийнято вважати, що потрібно практикуватися, практикуватися і ще раз практикуватися, щоб навчитися чогось нового. Але частий і короткий відпочинок не менш важливий, ніж практика», — стверджує Леонардо Коен, один з авторів дослідження.

В експерименті взяли участь кілька десятків добровольців-правшів. Їх посадили за комп’ютери і показували кілька цифр поспіль. Потім людей попросили набирати цифри лівою рукою протягом 10 секунд і робити таку ж за тривалістю перерву. Цей цикл повторили 35 разів. Увесь цей час за мозковою активністю учасників спостерігали вчені.

«Я помітила, що мозкові хвилі добровольців змінювалися набагато більше під час відпочинку, ніж під час сеансів друку», — каже доктор Марлен Бенструп.

Виявилося, що пам’ять про нову навичку, у даному випадку — набір символів лівою рукою, зміцнювалася у перервах між друкуванням. Але коли добровольці повернулися на наступний день і знову стали друкувати лівою рукою, вони робили це набагато повільніше. Отже, тривалий відпочинок результатів не дав — ефективними виявилися саме короткі перерви.

«Наші результати демонструють, як важливо оптимізувати час і конфігурацію інтервалів відпочинку, коли опановуєш щось нове. Це може бути дуже корисно при реабілітації пацієнтів після інсульту або під час навчання грі на музичних інструментах у здорових людей», — заявили дослідники.

Джерело: НОЖ

Ещё 4 интересные статьи

Кращі роботодавці України: рейтинг від ekonomika+

Найкращі роботодавці України: рейтинг від ekonomika+

Netflix Hangouts

Google Chrome допоможе потайки дивитись серіали на роботі

Аспірантура мрії: досліджувати хеві-метал в Австралії

Конкурс: розкажіть про свою найгіршу відпустку і виграйте гроші на нову

Конкурс: розкажіть про свою найгіршу відпустку і виграйте гроші на нову