Високі зарплати керівництва мотивують. А от колег – навпаки

Видання AIN.UA повідомляє про результати дослідження Зої Куллен із Harvard Business School і Рікардо Переза-Трагліа з University of California. Дослідники виявили, як на продуктивність співробітників впливають зарплати колег та керівництва.

Дослідження базується на опитуванні 2060 співробітників багатомільярдної корпорації. Автори з’ясували: люди працюють менш продуктивно, якщо знають, що їхні колеги заробляють більше. У той же час, якщо вони недооцінюють зарплату керівника і вона виявляється вище очікуваної, продуктивність співробітників, навпаки, зростає.

Наводиться точне співвідношення: на кожен 1% зверх очікуваної зарплати колег співробітники відповідають скороченням часу, проведеного на робочому місці, на 0,94%. А більш висока зарплата у тих, хто займає аналогічні посади, ще й піднімає ймовірність звільнення з компанії –  на 0,225% на кожен 1% зверх очікуваної зарплати. Такі результати пояснюють, чому роботодавці найчастіше не готові розкривати зарплатні відомості.

А от стосовно зарплати керівників автори дослідження наводять зворотну статистику. Тут кожний додатковий 1% зверх очікуваної зарплати підвищує кількість робочих годин підлеглих на 0,15%. Тобто високі зарплати керівництва стимулюють працювати продуктивніше. Це пояснюється впевненістю у можливості добитися аналогічної ставки для себе у майбутньому.

Читайте також у рубриці «Новини»: Чи достатньо ви продуктивні? 3 питання, які допоможуть це зрозуміти

Читайте также:  Топ-10 вакансій тижня на Happy Monday

Ещё 4 интересные статьи

Вакансії в Києві

Топ-10 найпопулярніших вакансій тижня у Києві

штучний інтелект відбирає роботу в людей

Перевірте, чи відбере штучний інтелект у вас роботу

мозок людини

Дослідження: мозку потрібні короткі перерви, щоб закріплювати знання

аудіокниги українською

В Україні створили легальну мобільну бібліотеку аудіокниг