Як виховати команду чемпіонів? 5 порад головного тренера збірної України з боксу Дмитра Сосновського

Не важливо, очолюєте ви цілу компанію чи відділ із двох працівників (один із яких ви) – від вашого вміння працювати з командою залежить успіх бізнесу в цілому. Як не просто керувати співробітниками, а виховувати з них справжніх чемпіонів, радить головний тренер збірної України з боксу – Дмитро Сосновський.

Дмитро Сосновський очолює національну збірну з боксу вже понад 10 років, а його вихованці загалом здобули 61 медаль на міжнародних змаганнях, зокрема на Олімпійських іграх. Сам Дмитро у 2011 році був визнаний Міжнародною федерацією боксу найкращим тренером у світі.

У рамках міжнародної події Disrupt HR Kyiv, організованої групою компаній Quadrate28, Дмитро порадив, як застосовувати спортивний підхід у керуванні командою, і поділився власними секретами тренування чемпіонів.

Керівник як тренер

Тренер для свого підопічного – це і HR, і наставник, і психолог, і навіть трохи тато й мама. Ефективний керівник має поєднувати у собі ті самі ролі. Йому не потрібно приймати всі рішення чи виконувати роботу самостійно, його завдання – створити умови для максимальної реалізації своєї команди і «натренувати» її на досягнення. 

Як працювати з командою, щоб виховати чемпіонів

Щоб впевнено працювати з командою і вести своїх підлеглих до перемоги, керівнику, як і тренеру, необхідно досконально розуміти людей, з якими він працює. Мати на увазі фізичні можливості, характер та манеру роботи, зокрема виокремлювати сильні та слабкі сторони своїх працівників, щоб максимально ефективно використовувати їх у роботі.

Знаєте, що один зі співробітників найбільш продуктивно працює після обіду? Тоді не плануйте брейнштормів на ранок, якщо хочете почути від нього конструктивні ідеї 🙂

Інший має екстравертивну вдачу і вміє ладнати з людьми? Тоді краще знайти такому працівнику застосування у відділі роботи з клієнтами чи партнерами, ніж cховати його під купою відкритих вкладень в Excel.

Як збудувати команду чемпіонів? 5 порад від Дмитра Сосновського

1. Дайте команді можливість пишатися своїми досягненнями

«З першими перемогами приходить і віра у себе та свою справу. Мій учень, Андрій Котельник, срібний призер Олімпіади 2000-го року в Сіднеї, взагалі мріяв стати наступним Пеле чи Марадоною. Але як тільки почалися перші перемоги в боксі, він повністю присвятив себе цьому виду спорту. Навіть маленькі перемоги вашої команди треба відзначати — це мотивує». 

Як працювати з командою, щоб виховати чемпіонів

Ніщо так не мотивує працювати краще, як вже отримані високі результати. Не дозволяйте досягненням команди залишатися непоміченими і тим більше – не привласнюйте їх лише собі. Відзначайте успіхи кожного і демонструйте, як вони впливають на загальне процвітання компанії.

Дайте людям можливість відчути себе невід’ємною частиною змін і прогресу.

2. Створіть гідні умови праці

«Якщо ви взялися за ріст своїх співробітників та плануєте виростити чемпіонів, то будьте готові платити за їх досягнення та ріст. Якщо говорити про нашу зіркову команду — Усик, Ломаченко, Берінчик, Хитров, Гвоздик — після своїх олімпійських досягнень хлопці пішли у професійний бокс, адже це ріст. Як професійний, так і гонорарів». 

Як працювати з командою, щоб виховати чемпіонів

У першу чергу це стосується заробітної плати. Будьте готові платити більше за конкурентів, якщо хочете втримати топових працівників. І не забувайте про внутрішній сервіс – до власних співробітників треба ставитись як до клієнтів, якщо хочете, щоб вони демонстрували свій найкращий результат.

3. Зрозумійте сильні і слабкі сторони кожного члена команди

«У спорті як і у бізнесі. Різні кадри, різні можливості. Наприклад, є боксер-темповик, який швидко завдає ударів. Є боксер-ігровик — добре ухиляється, попереджає рухи суперника. Є нокаутер, якому досить і одного влучного удару. А є універсальні бійці — таких мало, але вони на вагу золота.

У боксера є до 40 якостей. Я знаходжу сильні й слабкі сторони та працюю з ними, аби простий хлопець став чемпіоном». 

Як працювати з командою, щоб виховати чемпіонів

Ефективний керівник займається тим самим. Сильні сторони є у кожного, їх варто лише розпізнати. А от чого точно не варто робити, то це змушувати працівників діяти всупереч своїм здібностям.Наприклад, намагатися зробити з природженого комунікатора й організатора сумлінного кодера.

«Нокаутуючий удар або є від природи, або немає. Знайдіть інші переваги!» — Дмитро Сосновський

4. Знайдіть найкраще застосування талантам

«Знаєте скільки людей працює у команді чемпіона? Тут, до речі, підкреслю саме слово «команда». Тренери, лікарі, масажист, катман, психолог, спаринг-партнери тощо. І це тільки люди, які готують фізично та психологічно. А ще є спонсори, адміністратори, менеджери, промоутери, маркетологи. Усі ці люди причетні до перемоги, до отої золотої медалі чи чемпіонського поясу. І це завдяки тому, що кожен робить свою справу. Промоутер не лізе у тренувальний процес, а тренер не домовляється про поєдинки».

Як працювати з командою, щоб виховати чемпіонів

Потрібно, щоб у роботі співробітник використовував свої сильні сторони і при цьому не просто виконував задачі, а реалізовував своє покликання.

Ідеально, якщо ви не підлаштовуєте працівника під посадову інструкцію, а навпаки – знаходите робочі обов’язки відповідно до здібностей і можливостей кожного.  

5. Знайте трохи більше, ніж написано у трудовій

«Що ви знаєте про своїх колег? Освіта, навички, де працював до, куди прагне після. А чи питали ви про родину, дітей, чи тримає собаку, як любить відпочивати? Мені доводиться бути не лише тренером, але і поради давати, допомагати і психологічно, і матеріально, і житлом іноді ділитись, бо всяке бувало».

Як працювати з командою, щоб виховати чемпіонів

Робота – дуже важлива, але все ж таки лише частина нашого життя. Поза роботою у всіх є родини, друзі, хобі.

І хороший керівник має бути в курсі, чим живе його команда, коли виходить з офісу. Так ви продемонструєте своїм підлеглим, що вас цікавить не лише їхня професійна сторона. Це зробить ваші стосунки більш довірчими і відкритими, сприятиме розкриттю командного потенціалу. Тож спитайте себе: «Що я знаю про свою команду?»

28 лютого 2019 року на вас чекає нова міжнародна подія Disrupt HR Kyiv ІІ, організована группою компаній Quadrate28 Corp


Про внутрішній сервіс: як зрозуміти, що компанія не цінує своїх співробітників?

Читайте также:  Про внутрішній сервіс: як зрозуміти, що компанія не цінує своїх співробітників?

Ещё 4 интересные статьи

Зачем вам mindfulness и как этому научиться? Интервью с Виктором Ширяевым

Что такое mindfulness и как научиться жить осознанно? Интервью с Виктором Ширяевым

Стоит ли вам быть начальников? Личный взгляд Александра Пащенко

Как понять, подойдет ли вам роль начальника? Личный опыт Александра Пащенко

Хто такий експерт зі зміни поведінки?

Хто такий експерт зі зміни поведінки і як він покращує життя людей?

Момент под названием «хватит»: как я перестала гнаться за мечтой, которая никак не сбывалась