Як кандидати обирають місце роботи? Результати дослідження

дослідження «Найкращий роботодавець-2018»

Фахівці компанії EY в Україні провели дослідження «Найкращий роботодавець-2018». Вони опитали понад 750 досвідчених працівників різних галузей з різних регіонів України і визначили, які фактори приваблюють кандидатів.

Що приваблює кандидатів у роботодавцях

Основними критеріями вибору роботодавця є імідж компанії на ринку та розмір заробітної плати. Ці чинники були важливими для 68% та 67% респондентів відповідно. До речі, імідж компанії вперше опинився на першому місці серед критеріїв.

Третє місце посіли корпоративна культура й особистісне та професійне зростання — так відповіли 63% респондентів. До інших ключових факторів привабливості роботодавців можна віднести можливість кар’єрного зростання (60%) та міжнародного досвіду (56%). Окрім цього, професійні кандидати все більше уваги приділяють умовам праці та графіку роботи (55%).

Які галузі найпопулярніші

Галузі, які досвідчені кандидати вважають найбільш привабливими для роботи — це ІТ-сектор, за ним іде сектор виробництва та продажу товарів широкого вжитку та сфера надання професійних послуг.

Підвищилась привабливість транспортного та логістичного секторів, натомість привабливість сектору юриспруденції зменшилась. Найменш привабливими галузями у 2018 році залишаються страховий сектор та готельно-ресторанний бізнес.

Де шукають інформацію про роботодавців

Ключовим джерелом інформації про роботодавців залишаються засоби масової інформації, особливо інтернет-ЗМІ. У той же час просуванням власного бренду роботодавця через ЗМІ займаються лише 27% компаній.

Друге місце за популярністю займають інші інтернет-джерела: соціальні мережі, корпоративні сайти компаній та сайти з працевлаштування (72%, 62% та 46% згадувань відповідно). Третє місце – заходи за участі експертів компанії, обміни досвідом та нетворкінги. Більше половини всіх респондентів враховують відгуки друзів та знайомих про компанію.


Причини пошуку нової роботи

Що ж змушує досвідчених працівників змінити місце роботи? 64% респондентів вважають основним фактором негативну атмосферу в колективі. Найбільш важлива атмосфера для жінок. Серед інших причин – обмеженість можливостей професійного та особистісного розвитку та кар’єрного зростання, а також незадовільні відносини з безпосереднім керівництвом.

Який він — ідеальний керівник?

Найважливішою ознакою керівника назвали його зацікавленість у розвитку співробітника. Респонденти також назвали такі риси, як повага до підлеглих та стратегічне бачення.

Чи готові кандидати до переїздів?

Українські працівники доволі мобільні і легко погоджуються на переїзд за кордон — принаймні так відповіли 77% опитаних. Втім, з них лише 54% готові це зробити протягом найближчих трьох років.

А от перспектива переїхати в інше українське місто цікавить лише 50%. Найбільш привабливими містами в межах України є (у порядку спадання популярності): Львів, Київ, Одеса, Дніпро, Харків. Найпопулярнішими країнами для релокації є США, Німеччина, Польща, Канада та Велика Британія.

Ознайомитися з детальними результатами дослідження можна за посиланням.

Джерело: EY

Ещё 4 интересные статьи

EdEra запускає безкоштовний онлайн-курс з медіаграмотності

Щеплення проти дезінформації: EdEra запускає безкоштовний онлайн-курс з медіаграмотності

Стартап у Сан-Франциско відправив двох своїх співробітників на Burning Man — навчатись

Боротися з недоліками оупенспейсів допомагає віртуальна реальність

The Washington Post набирає стажерів з усього світу

The Washington Post набирає стажерів з усього світу