Перевірте, чи відбере штучний інтелект у вас роботу

штучний інтелект відбирає роботу в людей

Штучний інтелект та автоматизація часом допомагають людям, а часом відбирають у них робочі місця. Чи ваша професія у зоні ризику, можна перевірити на спеціальному сайті.

На сайті Will Robots Take My job? можна перевірити, з якою ймовірністю штучний інтелект залишить вас без роботи. Потрібно просто ввести свою посаду в рядок пошуку і отримати результат.

Якщо ви працюєте на заправці або у сфері видобутку нафти — на жаль, час підшукати собі щось нове. Автоматизація цих професій вже за кілька років складе 93% — принаймні у США. У зоні ризику також перебувають бухгалтери та аудитори.

Водії трамваїв і співробітники метро теж під загрозою — технології витіснять людей з цієї роботи з імовірністю 86%.

А от журналісти, менеджери зі зв’язків з громадськістю та ветеринари можуть зітхнути з полегшенням —  до 2024 року автоматизація цих сфер зайнятості сягне лише 11%, 1,5% та 4% відповідно. Найбільше пощастило психологам: ймовірність того, що на їхнє місце поставлять робота, лише 0,4%.

На сайті є дані про 702 професії, також можна переглянути вакансії, які поки не зайняті штучним інтелектом. Пошук працює по всьому світу, але найбільше даних про США.

Джерело: НОЖ

Читайте также:  Про що варто спитати, перш ніж погоджуватись на роботу

Ещё 4 интересные статьи

Вакансії в Києві

Топ-10 найпопулярніших вакансій тижня у Києві

«Скажи “Ні” ейджизму»

«Ні» ейджизму: в Україні запустили соціальний проект проти вікової дискримінації

дослідження «Найкращий роботодавець-2018»

Як кандидати обирають місце роботи? Результати дослідження

5 книг на літо від Білла Гейтса

Що читати влітку: поради від мільярдера