11 фанових способів вивчати англійську мову

11 фанових способів вивчати англійську мову

Як бути безперервно «в контакті» з англійською, але не втомлюватися від постійного навчання? Ірина Смещук, директорка школи англійської мови Speaker English School, пропонує кілька фанових способів.

Думаєте, що вчити іноземну мову — завдання складне і суперсерйозне, впоратись із яким можна, тільки опанувавши всі мовні формули і граматичні правила, бажано ще й на курсах? Це не зовсім так. Дійсно, треба мати вчителя, щоб спрямовував і допомагав систематизувати матеріал, але насправді для нашого мозку буде корисним будь-який контакт із мовою, яку ви вивчаєте.


1. Переведіть свої гаджети на англійську мову.
Це нібито дуже заїжджена тема, але вона дійсно працює — ви навіть не помітите, як вивчите усі функції телефона чи комп’ютера, хоча спочатку це може здатися нелегким завданням.


2. Встановіть застосунки для тренування слів чи граматики англійською.
У такий спосіб можна в ігровій формі непомітно вивчати англійську у вільні хвилини. Таких застосунків зараз існує дуже багато, одні з найвідоміших — Duolingvo та Puzzle English.


3. Шукайте новини англійською.
Є навіть сайти, де ви можете читати або слухати новини, спеціально адаптовані до вашого рівня. Тобто одна й та ж новина подається у кількох варіантах та ще й з виділеними новими словами й завданнями до них. Ось де можна читати новини англійською:


4. Візьміть за звичку вчити мінімум 3-5 нових слів щодня. Не просто читайте їх, а й тренуйте їх протягом дня — тренуйтеся вимовляти їх уголос (навіть і наодинці з собою) або подумки складайте з ними речення. Ось кілька корисних застосунків для вивчення нових слів:


5. Слухайте пісні англійською мовою.
Тут спектр активностей дуже великий: роздрукувати слова пісні й слідкувати за голосом, підспівувати, вибрати ключові слова і вивчати їх (до речі, якщо слова підспівувати, то вони краще запам’ятаються).


6. Дивіться відео або слухайте подкасти англійською.
Перегляд улюблених фільмів / серіалів, відео на ютубі, а також подкасти дуже добре розвивають сприйняття іноземної мови на слух. Найкраще — обирати теми, які вас по справжньому цікавлять. Це можуть бути і виступи на TED, і різні інтерв’ю, і лекції. Тільки уявіть: вранці, поки ви збираєтесь на роботу чи снідаєте, можна дізнатись нову інформацію, ще й англійською. Наприклад, тут можна знайти фільми та серіали англійською:


7. Познайомтесь з native speaker або з людиною, яка теж вивчає іноземну мову
, і тренуйте speaking разом. Можна відвідувати розмовні клуби або скористатися такими сервісами для пошуку співрозмовника:


8. Закохайтеся в англомовну людину.
Це чудовий привід навчитися краще розуміти (або розуміти взагалі) кохану людину. Вам смішно, а моя подруга так дві мови вивчила!


9. Читайте дітям казки англійською.
Мова в дитячих книжках досить легка, а малюнки допомагають краще розуміти зміст, якщо трапиться невідоме слово, тож вивчайте мову разом, а дитина потім буде вам дякувати.


10. Мандруйте!
Подорожуючи, ви вчитесь відразу на практиці, без підручників. І не переживайте: з туристів не сміються — ними захоплюються, навіть якщо вони забули слово чи неправильно щось сказали. 


11. Складайте плани або ведіть щоденник англійською
. Це прекрасна нагода прописати свої цілі та мрії ще однією мовою. Хтозна, може це виведе вас на новий рівень життя, бо на новий мовний рівень — точно 🙂


Який зі способів ви б не обрали, головне — щоб вам він подобався і був цікавим, бо інакше жодні сили не змусять вас вчитися. Відмічайте свої успіхи в календарі чи трекері звичок (ось тут можна обрати на будь-який смак), а ще — не забувайте хвалити себе та нагороджувати невеличкими призами (це необов’язково мають бути шоколадки, можна купувати собі нові книжки, блокноти чи гарні наліпки / листівки). Така маленька мотивація допоможе не зійти зі шляху, а навпаки — приділяти більше часу англійській щодня.


Читайте також

Как правильно читать на английском: советы и чек-лист от преподавателя

Зачем смотреть фильмы и сериалы на английском и как делать это правильно?

8 безкоштовних ресурсів для вивчення бізнес-англійської

Ещё 4 интересные статьи

Поєднуємо приємне з корисним: 5 серіалів з кар’єрними порадами

Поєднуємо приємне з корисним: 5 серіалів з кар’єрними порадами

Книги для кар'єри й професійного розвитку

16 книг для пошуку свого призначення та професійного розвитку: вибір Анни Мазур

TEDx

5 TED Talks, які ви не бачили (але це не точно)

Що почитати: 12 книг від Happy Monday та Pro Bono Club Ukraine

Що ми прочитали за літо: 12 цікавих книг від Happy Monday та Pro Bono Club Ukraine